roh
jtemplate.ru - free extensions for joomla
roh

Český jazyk

Tandem

    Vytisknout

gynome-logo

Do stejnojmenného  pořadu Českého rozhlasu stanice Region Vysočina byli pozváni studenti a pedagogové novoměstského gymnázia, aby seznámili posluchače se svými úspěšnými počiny z oblasti řečnictví, historie a anglického jazyka.

Skupinový  projekt Poppy day představili studenti sexty a 3. ročníku Lukáš Veselý a Marek Holeček. Pod vedení p. Josefa Dvořáka vytvořili výstavu panelů v českém a anglickém jazyce, prostřednictvím které připomněli význam Dne válečných veteránů a klíčové okamžiky a osobnosti  moderních českých  dějin od 1. sv. války do současnosti.

 Paní Tamara Pecková, moderátorka pořadu, si také pozvala Jaromíra Chroustovského, studenta kvarty, se kterým si povídala o jeho řečnickém vystoupení, s nímž  se umístil na 3. místě ve své kategorii v celostátním kole soutěže Young Demosthenes, ale také o jeho literární prvotině Duch, se kterou rovněž zaujal laickou i odbornou veřejnost. Jeho pedagogický doprovod p. Evu Řádkovou a Kateřinu Šteidlovou (ZUŠ) pak zpovídala na téma pravidel soutěže a úskalí řečnictví.

Chcete-li si přečíst a poslechnout více, klikněte na http://www.rozhlas.cz/vysocina/tandem/_zprava/1348294 (Poppy day) a http://www.rozhlas.cz/vysocina/tandem/_zprava/1361333 (Young Demosthenes).

© Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě