roh
jtemplate.ru - free extensions for joomla
roh

Český jazyk

Poklad objevený v Horácké galerii

    Vytisknout

Do Horácké galerie jsme se tentokrát vydali za netradičním účelem. Navštívili jsme totiž místní knihovnu, která pro zájemce o zejména humanitní předměty ukrývá opravdový poklad – tisíce odborných publikací z oblasti umění, filozofie, psychologie a dalších oborů.

Kromě knih si zde můžete prohlédnout i katalogy výstav z různých galerií v Česku a pročíst si některé časopisy, které knihovna odebírá. Výpujčky jsou pouze prezenční, ale čas strávený studiem v knihovně jistě patří k dobrým investicím.

Milým překvapením pro nás nebyl jen obsah knihovny, ale také její vedoucí knihovnice p. Jana Válková, která nám poskytla informace o systému knihovny a  třídění knih, ale také o aktivitách v podobě literárních čtení, které knihovna zamýšlí uskutečnit. Na jaře bychom se tedy mohli těšit na obraz 2. sv. války v umění. Také nás pozvala na prosincovou vernisáž výstavy Daniela Reynka, který se svým otcem a bratrem patřili k nezapomenutelným umělcům žijícím na Havlíčkobrodsku, ale svým dílem přesahující rámec Evropy.

Věřím, že pro mnohé studenty i učitele se tato knihovna stane dalším zdrojem zajímavých a kvalitních informací.

 

 

 

© Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě