roh
jtemplate.ru - free extensions for joomla
roh

Sportovní příprava

MČR v biatlonu – medaile, brambory a konečné sčítání bodů

    Vytisknout

biatlon small

Mistrovství České republiky v biatlonu dorostu a dospělých se konalo stejně jako v loňském roce v Novém Městě na Moravě. V pátek 3. 3. 2017 byly na programu smíšené štafety dvojic, v sobotu se závodilo ve sprintu, v neděli čekal na závodníky stíhací závod se startovním intervalem pět sekund.

V pátečních štafetových závodech si pro stříbrnou medaili v kategorii dorostu přijela dvojice Eliška Teplá a Václav Červenka. Václav závodil za novoměstský klub od začátku ledna, jinak trénuje a studuje ve Spojených státech amerických, minulý rok navštěvoval během zimní sezony také naše gymnázium. Další dvojice na přední příčky nedosáhly zejména v důsledku nepříliš vydařené střelby.

V sobotním sprintu vybojovali naši studenti dvě bronzové medaile. V mladších dorostencích to byl Vladimír Žváček, ve starších dorostenkách Eliška Teplá. Pomyslnou bramborovou medaili získala 4. místem juniorka Michaela Sádovská. Do TOP TEN pátým místem nahlédla mladší dorostenka Bára Babánková, v mladších dorostencích šestý Josef Kabrda, ve starších dorostenkách osmá Hana Franzová a v juniorech rovněž osmý Tomáš Janů. 

V nedělních stíhacích závodech obhájil v kategorii mladších dorostenců třetí místo skvěle střílející Vladimír Žváček, který minul pouze dvakrát z dvaceti výstřelů. Výborně si vedla mezi staršími dorostenkami Eliška Teplá, která dokázala suverénně zvítězit s téměř dvouminutovým náskokem, v této kategorii se podařilo dostíhat na čtvrté místo Ivě Křižovičové, hned za ní skončila na pátém místě Klára Polednová. Josef Kabrda se mezi mladšími dorostenci posunul o jednu příčku na konečné páté místo. V juniorských kategoriích se na šesté místo propadla Michaela Sádovská, devátý dojel do cíle Tomáš Janů.

V konečném pořadí hodnocení Českého poháru jednotlivců skončila na druhém místě v mladších dorostenkách Bára Babánková. Soutěž starších dorostenek ovládla Eliška Teplá. V hodnocení družstev kategorie dorostu obsadili sportovci SK Nové Město na Moravě, jehož členy jsou naši studenti, konečnou třetí příčku. Medailistům blahopřejeme, všem sportovcům děkujeme za odvedenou práci a pěkné výsledky. Do další sezony přejeme mnoho úspěchů.

Výsledky smíšených štafet dvojic

Výsledky sprintu

Výsledky stíhacího závodu

Eliška Teplá

Vladimír Žváček

© Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě