roh
jtemplate.ru - free extensions for joomla
roh

Základy společenských věd

Postupujeme na Národní výběrovou konferenci Evropského parlamentu mládeže

    Vytisknout

V sobotu 24. 1. 2015 se tým našeho gymnázia (Jaromír Chroustovský 5.A, Petr Roháček 2.B, Anna Laštovičková 8.A, Adam Novotný 8.A) úspěšně účastnil předkol Národní výběrové konference, mezinárodního diskusního fóra European Youth Parliament. Studenti postoupili na Národní výběrovou konferenci do Zlína, která se bude konat 18. - 22. března.

V několika soutěžních dnech se akce účastnily přes tři desítky škol z celé ČR. V průběhu prosince připravovala delegace esej na dané téma. Úspěšné dokončení eseje a přesvědčivý výstup na zasedání byly hlavními podmínkami pro postup do zlínského kola. Jazykem eseje i jednacím jazykem zasedání byla angličtina, stejně tomu bude i ve všech ostatních kolech diskusní soutěže. V druhý soutěžní den se na magistrátu hlavního města Prahy sešlo deset delegací včetně delegace našeho gymnázia. Každé delegaci byla již v předcházejícím týdnu přidělena rezoluce, kterou musela obhajovat několika proslovy a ve volné debatě, kde delegáti ostatních škol přednášeli připomínky a návrhy k dané rezoluci.  
Uspěšný tým Gymnázia Vincence Makovskéko, který v Praze vystupoval jako komise pro kulturu a vzdělávání (CULT), nyní čeká již zmíněná březnová cesta do Zlína, kde se bude snažit o postup na mezinárodní kolo. To se obvykle koná v zajímavých destinacích po celé Evropě.
© Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě