roh
jtemplate.ru - free extensions for joomla
roh

Historie školy

Almanach ke 120. výročí založení gymnázia

    Vytisknout

  

 Almanach s podtitulem „Co je nového na Gymnáziu za posledních 10 let“ navazuje na řadu předchozích, vydávaných k 90., 100., 105. a 110. výročí školy. Almanach je v současnosti připravován pro vydání a je věnován přehledu úspěchů studentů ve vědomostních, sportovních či jiných soutěžích za posledních 10 let, dále přehledu nejvýraznějších změn v aktivitách a zaměření školy.

Na začátku se také krátce vrátí k založení školy a doby prvních studentů za ředitele Leandra Čecha rozhovorem s pamětnicí, paní Rousovou. Součástí bude kalendárium hlavních událostí ze života školy za posledních 10 let. Jmenovitě budou uvedeni absolventi a pracovníci školy za posledních 10 let. Kromě almanachu je připravován film panem Jiřím Janíčkem o škole, který vznikl již k 90. výročí školy.

 

Almanach je věnován především bývalým studentům, proto vyzýváme absolventy, zda chtějí přispět do almanachu svým článkem, vzpomínkou na školní léta. Příspěvky je možné poslat do konce března na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

© Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě