Přebor sportovních gymnázií

8.1. 2019 se v Ostravě konal atletický přebor sportovních gymnázií. Naše gymnázium, velikostí malé, se řadí svými výkony mezi ty větší.

Družstvo chlapců obsadilo 10. místo, kde za námi skončil Zlín, Prostějov a Jihlava. Jen tři body před námi skončil Jablonec nad Nisou, který má dokonce svoji velkou atletickou halu. Škoda jen ulitého startu na štafetě, určitě bychom je porazili.

Nejvíce se o bodový zisk postaral Jiří Brychta, který absolvoval těžkou kombinaci 800 m a 3000 m. Nejprve skončil pátý na 800 m časem 2:03,13 setinu za čtvrtým. Nechal za sebou velice rychlé závodníky. Necelé dvě hodiny poté nastoupil i se Šimonem Marečkem na 3000 m. Po dohodě s trenéry zahájil Jirka volněji a stupňovaným závěrem doběhl na čtvrtém místě časem 9:34, kde v závěru přefinišoval i medailistu z MČR. Šimon ještě sekundoval na osmém místě v osobním rekordu 10:01.

Pěkné čtvrté místo a zlepšení osobního rekordu na 181 cm ve skoku vysokém si odnesl Matyáš Ammer. Osobní rekord 24,05 na 200 m si urval Kamil Leština. Družstvo dívek obsadilo také desáté místo před Prostějovem, Jihlavou a Jilemnicí. U dívek nejvíce bodovala Sobotková Klára na 3000 m, kde obsadila 5. místo. Body přinesly i Lucie Peňázová, Bára Dostálová a Patricie Šaclová. Dobré výkony a zlepšení osobáku si přivezla Klára Bártová ve vrhu koulí.

Všichni ostatní bojovali statečně a jistě to byl i dobrý trénink pro nadcházející přebory našeho kraje. Naši studenti nemají tunel ani halu. Stávající přírodní podmínky znemožňují kontakt s opravdovými závodními tempy. Právě proto bylo naše vystoupení příkladné a pro ostatní nepřehlédnutelné. Všem držíme pěsti do dalšího závodu, který se uskuteční v Praze 20. ledna.