Atleti zazářili na přeboru sportovních gymnázií

Atleti 14. 1. 2020 závodili na přeboru sportovních gymnázií v Ostravě. V těžké konkurenci, kde boduje prvních deset v disciplíně bez ohledu na kategorii, se neztratili a některé výkony dávají naději k nadcházející halové sezóně.

Nejvíce překvapil Matouš Budig. Nejprve trošku z respektem přeběhl 60 m/př. v dobrém čase 8,77 a bylo z toho šesté místo a pak nás šokoval velmi rychlým časem na 200 m. Tuto trať prolétl za 22,54, což ho katapultovalo v dorosteneckých tabulkách na čtvrté místo. V soutěži gymnázií z toho bylo páté místo.

Nejvíce bodů přinesl do soutěže Matyáš Ammer, když skončil třetí ve skoku vysokém výkonem 186 cm a pátý v trojskoku výborným výkonem 12,80 m.

Jiří Brychta obsadil v dvojkombinaci 800 m a 3000 m vždy páté místo. David Koutník v nemoci bojoval srdnatě na 60 m a především pomohl ve štafetě 4x200 m, kde zaběhli čas pod 1:40 a získali 2 body. Běželi ve složení Budig, Koutník, Pecha, Brychta. Pecha ještě bodoval ve výšce a Sádlík v běhu na 1500 m.

V soutěži chlapců se povedl  neskutečný výsledek, kdy naše gymnázium obsadilo konečné 7. místo. Za námi skončil i Jablonec, Zlín, Jihlava... před námi už jen Pardubice, Kladno, Brno, Ostrava, Praha, Plzeň. V ČR je celkem 18 sportovních gymnázií, kde mají atletiku.

Dívky v oslabené sestavě díky povánočním virózám odjely v menším počtu. Nejvíce se dařilo ve skoku vysokém Anně Šanderové, kdy skočila 160 cm a obsadila 6. místo. Po viróze si vylepšovala maximum Karolína Šípková v běhu na 1500 m. Dobré sedmé místo v hodu 10 kg břemenem obsadila Bára Dostálová. Bodovala i Klára Sobotková i Lucie Peňázová. 17 bodů dívek stačilo i v oslabené sestavě na Jihlavu.

Gratulujeme všem a je úžasné, že i když nemáme kde trénovat sprinty, skoky, úseky v této nevlídné sychravé zimě, dokážeme konkurovat týmům, které mají své vnitřní haly a pravidelně v nich trénují v tretrách.