Výborné vystoupení na MČR v přespolním běhu dospělých

IMG 20211127 WA0000V sobotu 27.11. se ve Valašském Meziříčí uskutečnilo MČR v přespolním běhu juniorů a dospělých. Daniel Dočkal teprve prvním rokem dorostenec se postavil na trať s muži mílaři, kteří běželi čtyřkilometrovou trať.

Trať byla extrémně těžká blátivá se samými zatáčkami. Mezi naší dospělou mílařskou špičkou se neztratil a v padesátičlenném poli se dobře orientoval. Výsledné čtrnácté místo bylo nad očekáváním. Ztráta na osmé místo činila pouhých deset vteřin a vítěz Danovi nadělil pouze necelých čtyřicet vteřin.

Hned po závodě ještě finišoval ve smíšené štafetě 4x1 km (Stoklasová, Šípková, Jirků, Dočkal), V oslabené sestavě (z důvodu nemoci Kateřiny Buškové) se neztratili mezi krajskými štafetami a porazili štafetu Zlínského kraje, kousek za Prahou a Karlovarským krajem. Byla to jediná, za to však úspěšná reprezentace našeho kraje.