Bronz z MČR v hale

V sobotu a v neděli 19.– 20. 2. 2022 se uskutečnilo halové MČR v atletice. Matouš Budig po covidové pauze a speciálním tréninku na poslední možnou chvíli, zaběhl nad očekávání dobře.

V rozběhu na 60 m zaběhl 7:00 a dostal se do finále, kde dofinišoval na krásném čtvrtém místě dvě setiny za medailí.

Druhý den si vylepšil své halové maximum na 200 m na 21:97 a postoupil jako poslední do pětičlenného finále. Tam dostal nejpomalejší druhou dráhu (start nejprve do zatáčky do kopce). Zabojoval a byla z toho bronzová medaile a příslib do letní přípravy, kde se bude pokoušet o limity na MSJ do Kolumbie ve štafetě a v individuálním startu. Před ním skončili jen specialisté na halové starty.

mcr2022 2

Daniel Dočkal se po vydařeném krosu v Itálii – Rovereto (2. místo) a vítězství před týdnem na 1500 m postavil nejprve na tříkilometrovou trať. Neustále opanoval přední startovní pole, avšak nepodařilo se mu přesně trefit techniku a koncem závodu se musel protrápit. Výsledné šesté místo není vůbec na halu špatné. V neděli naopak velice dobře běžel, za sebou nechal všechny, kteří ho porazili na trojce. Před ním skončili jen ti, kteří šli jediný start. Únava musela být znát. Rval se až do konce o medaili a nebýt chyby 350 m před cílem mohl bojovat i o nejcennější kov. Páté místo je kvalitní a ukázal, že jde dobrým směrem.

Kateřina Bušková při své premiéře na MČR vylepšila své maximum na 800 m na 2:26. Škoda jen Karolíny Šípkové, která si týden před republikou vylepšila maximum na 1500 m na 5:04. Nemoc v poslední chvíli ji znemožnila dvojstart na 3 km a 1500 m, určitě by byla na 6–8 místě startovního pole...

Všem děkujeme za reprezentaci atletiky gymnázia.