Doskočili jsme si pro druhá místa

Ve čtvrtek 19. září 2019 se naši studenti zúčastnili Středoškolského poháru Corny a poměřili své síly v atletických disciplínách. Dívky závodily v běhu na 60 m, 200 m, 800 m, výšce, dálce, ve vrhu koulí a závěrečnou disciplínou byl štafetový  běh na 4x200 m. Chlapci prověřili své výkony v běhu na 60 m, 400 m, 1500 m, výšce, dálce, vrhu koulí a závod zakončili stejně jako dívky štafetou na 4x200 m.

Obě družstva bojovala s dalšími pěti týmy, které přijely ze Žďáru nad Sázavou (SPŠ a VOŠ, Gymnázium a SOU), Bystřice nad Pernštejnem, Velkého Meziříčí a tamější Střední odbornou školou. Obě naše družstva vybojovala krásná druhá místa. Dívky s celkovým počtem 6010 bodů překonala pouze děvčata z Gymnázia ve Velkém Meziříčí a chlapci přišli o první místo rozdílem 463 bodů s týmem z Gymnázia Bystřice nad Pernštejnem.

Jistě stojí za zmínku některé výkony našich studentů. Nejrychlejší sprinterkou na 60 m byla Viky Kalovská s časem 8,2 s a třetí nejrychlejší čas si připsala Verča Šolcová s časem 8,7 s. Běh na 200 m nejlépe z našich závodnic zvládla Ivča Vránová (4.místo), která si pošetřila síly a ovládla s nejlepším časem 39,9 s běh na 800 m. Juli Svrčková si tentokrát vybrala roli ,,druháka“ a to nejen v celkovém pořadí týmů, ale i jejích disciplínách, kde ve výšce překonala laťku 146 cm a kouli poslala na krásných 10,32 m. V dálce si nejlépe z našich děvčat vedla Verča Šolcová s výkonem 447 cm, který ji vynesl na čtvrtou příčku v celkovém pořadí této disciplíny. Štafeta ve složení Šolcová, Gorčíková, Kučerová, Kalovská doběhla na 4. místě.

Ani kluci si nenechali ujít svoji šanci a ovládli běh na 60 m, kde s výkonem 7,2 s vyhrál Ondra Pazourek a hned za ním s časem 7,4 s prolétl Honza Liška. Další bodíky k celkovému druhému místu přidal Kuba Zapletal z běhu na 1500 m, kde svým výkonem 4:58,9 získal celkové čtvrté místo. A i Honza Liška byl tentokrát sběratelem druhých míst, protože i v dálce s výkonem 540 cm skončil na druhém místě. Štafeta, které se započítával výsledek do celkového hodnocení, běžela ve složení  Liška, Pazourek, Hudec, Peňáz a doběhla na druhém místě.

Děkujeme všem studentům za nádherné výkony a reprezentaci našeho gymnázia.